GREG, HILARY, IRWIN, KULAP, NORU A SONCA

25.7.2017 5:56 | Autor: Kamil Sojka

24. červenec 2017 aneb šestero tropických tlakových níží.

Greg:

Nejzápadnější člen pondělního tropickocyklonálního šestera už má nejspíše vrcholnou fázi svého života za sebou, neb dle prognóz předpovědních modelů by se v druhé polovině tohoto týdne měl zcela rozplynout, a to kdesi u 145. západního poledníku a 15. severní rovnoběžky, tudíž nad otevřeným Pacifikem daleko od civilizace. Včera odpoledne Greg produkoval vítr o rychlosti kolem 80 km/h, takže taková slabší tropická bouře.

Hilary:

Hilary se stejně jako Hillary do washingtonského Bílého domu určitě nepodívá, nicméně fakt, že získala status hurikánu, jí už nikdy nikdo nevezme. Hilary by také v nejméně vzdálené budoucnosti měla postupovat severozápadním směrem, na mexické pobřeží by tím pádem měla hledět z bezpečné vzdálenosti. Prý by se z ní měl stát hurikán 3. kategorie. Uvidíme.

Irwin:

Irwinův střed se včera v cca 16:30 SELČ nacházel zhruba 2 500 km západně od srdce Hilary, čili ani tento „pán“ žádného Severoameričana neohrožuje. Pokud tedy nebudeme počítat lodě. V pondělí se ještě jednalo o tropickou bouři, v úterý, popřípadě ve středu, by už mělo jít o hurikán 1. kategorie, přičemž na vyšší příčky by už Irwin dosáhnout neměl.

Kulap:

K této tropické cyklóně je nejvhodnější říci pouze jedno – ještě před vstupem do 25. července na tom byla maximálně mizerně. Smrt je jistá, i to, že označení tropická bouře bude nejlepším výsledkem.

Noru:

Tajfun Noru zdá se neví coby, protože již pár desítek hodin v podstatě stojí na místě. I modely proto tápou, aktuálně ho směřují někam ke 140° v. d. a 25° s. š., jinými slovy k japonským Boninským ostrovům čítajícím přibližně 3 000 obyvatel, ale kdoví. Jeho prozatímním TOP výkonem je tajfun 2. kategorie s tím, že pro tuto chvíli se jeví, že se na tom nic nezmění. A pravděpodobnost, že udeří na hustě osídlený východ Asie, je momentálně pramalá.

Sonca:

Tropická cyklóna Sonca se zrodila u čínského ostrova Hainan, asi 300 km východně od Zadní Indie, bylo tedy tak nějak jasné, že z ní žádné monstrum nebude. Nebylo – v maximu tropická bouře. Nyní asi trochu svlaží severní Vietnam a jižní Laos, toť však vše.

Sdílejte článek: FacebookTwitter

REKORDY NA 21. BŘEZEN

REKORDY NA 21. BŘEZEN

Na středu 21. března připadají z měření Praha-Klementinum následující historické...

45 °C V ROEBOURNE

45 °C V ROEBOURNE

V pondělí 19. 3. 2018 bylo v Roebourne, malinkém...

NÍZKOST DENNÍCH MAXIM

NÍZKOST DENNÍCH MAXIM

Chladný, původem arktický vzduch, který před několika dny začal...


VÝHLED POČASÍ NA 14 DNŮ

VÝHLED POČASÍ NA 14 DNŮ

VÝHLED POČASÍ NA 14 DNŮ V úterý bude oblačno až zataženo,...

FOTOGRAFIE: SILNÝ VÍTR ZPŮSOBIL NA MORAVĚ ZNAČNÉ ŠKODY

FOTOGRAFIE: SILNÝ VÍTR ZPŮSOBIL NA MORAVĚ ZNAČNÉ ŠKODY

Meteorologická prognóza se vyplnila, víkendové počasí mělo opravdu mnoho...

REKORDY NA 20. BŘEZEN

REKORDY NA 20. BŘEZEN

Na úterý 20. března připadají z měření Praha-Klementinum následující historické...


O SLOVO SE ZAČNE HLÁSIT JARO

O SLOVO SE ZAČNE HLÁSIT JARO

V pondělí bude oblačno až zataženo, ojediněle sněhové přeháňky. Jen...

REKORDY NA 19. BŘEZNA

REKORDY NA 19. BŘEZNA

Na pondělí připadají z měření Praha-Klementinum následující historické teplotní...

V SEVŘENÍ ZIMY

V SEVŘENÍ ZIMY

Pomineme-li prvních 60 minut dne, tak ani v...