V úterý se v Česku vyskytly bouřky

10. 07. 2018
ǀ
POSLEDNÍ AKTUALIZACE 3.1.2019 13:22
ǀ
Lukáš

V úterý přes Českou republiky přecházela fronta, odpoledne se tvořily bouřky zejména v Čechách a na Třinecku. Jednotlivé buňky postupovaly dále na SZ, průběh bouřek si můžete připomenout v našem bouřkovém reportu.

 

Záznam online reportu

 

17:20 – Bouřky z Krkonoš se pozvolna přesouvají za hranice do Polska.

17:15 – Srážky a bouřky budou postupně ustávat, zítra očekáváme polojasno až zataženo, ojediněle se mohou vyskytnout bouřky. Předpověď počasí přímo pro vaše město / obec najdete na www.meteopress.cz

17:00 – Bouřky postupují do Krkonoš, na Sněžce je aktuálně 9,6 °C, kamera HumlNet.

16:50 – Bouřková činnost v hranicích Česka a Rakouska zeslábla, na jižní Moravu tak již postupují pouze srážky. Ke slábnutí srážek / bouřek dochází na na J Čech. Bouřky tak pozoruje před pátou hodinou v Krkonoších a SZ od Prahy.

16:35 – Nejvyšší srážkový úhrn byl prozatím naměřen na stanici Praha – Běchovice, napršelo zde za hodinu 22,2 mm. (hydro.chmi.cz)

16:25 – V České republice se v současné době vyskytují tří hlavní bouřkové “oblasti”. Všechny shodně postupují na SV, v bouřkách je pozorovaný silnější déšť, o výskytu krup prozatím informace nemáme. Bouřky z Rakouska postupují více východněji. (cs.blitzortung.org)

16:15 – Michaela Richterová takto zachytila příchod srážek do Votice (okr. Benešov). Blesková aktivita zde již není.

16:05 – Z Rakouska postupují poměrně silné bouřky na Břeclavsko  / Hodonínsko. (cs.blitzortung.org)

15:55 – Bouřka se nyní vyskytuje u Kašperských hor, postupuje sále na SV (kamera sumavanet.cz)

15:45 – Z Mnichova Hradiště nám Pavel Bartoš poslal fotku intenzivního deště. V bouřkách může napršet až 30-40 mm

15:40 – Od našich fanoušků máme hlášeno, že ve Slaném došlo vlivem silných srážek ke krátkodobému zatopení některých komunikací. Další události prozatím nemáme hlášeny.

15:25 – Na Moravě se prozatím vyskytují trvalejší srážky, V Čechách se vyskytuje pás bouřek, který postupuje dále na SV (Radar: Meteopress)

15:10 – Blesková aktivita se vyskytuje v pásu na jihu Středočeského kraje, dále na Kokořínsku a také přímo v Praze. (cs.blitzortung.org)

14:55 – Bouřky aktuálně postupují přímo na Prahu, další srážky pozorujeme na Šumavě u Klatov, na Brněnsku, Vysočině či na Třinecku. (Radar: Meteopress)

14:35 – Bouřka u Dobříše vykazuje velkou radarovou odrazivost, je tedy možné, že se v těchto místech vyskytují kroupy. Pokud se v dané oblasti nacházíte, budeme rádi za veškeré informace. (Radar: Meteopress)

14:25 – Nové bouřky vznikly v Čechách – konkrétně na Příbramsku a Klatovsku. (cs.blitzortung.org)

14:15 – Podívejte se na timelapse (časosběrné video) z naší plzeňské kamery, které pěkně zachycuje přechod dešťové přeháňky. (Idokep, Meteopress)

14:00 – Bleskově nejaktivnější je v současné době bouřka na Mělnicku, vývoj této buňky můžete sledovat i na meteorologickém radaru.

13:45 – Některé srážkoměrné stanice již registrují úhrny nad 10 mm, konkrétně se jedná o Horní Dolnou (Jablunkov), Třebíč, Byňov (České Budějovice), Kestřany (Písek) a Trhvé Sviny (České Budějovice) (Data: hydro.chmi.cz)

13:35 – Krátce po půl druhé se vyskytují bouřky u Slaného, Moravských Budějovic a na Třinecku. Bouřky a srážky postupují dále na severovýchod. Bouřky u Slaného vyfotil Jan Prager z Kladna 

 

Mohlo by Vás zajímat

PŘEDPOVEĎ POČASÍ ǀ 2.6.2020

Ve středu přibude srážek, teploty zůstanou příjemné

AKTUÁLNĚ ǀ 2.6.2020

Léto začalo teplotami do pětadvaceti stupňů

PŘEDPOVEĎ POČASÍ ǀ 1.6.2020

Úterý nabídne příjemné teploty okolo 20°C, zejména večer se objeví přeháňky.

ZE SVĚTA ǀ 1.6.2020

Střední Ameriku poničila bouře Amanda