V Česku se vyskytly bouřky, u Třince napršelo 25.4 mm

2. 9. 2018
ǀ
POSLEDNÍ AKTUALIZACE 2.9.2018 22:27
ǀ
Lukáš
  • V neděli byly na našem území poměrně dobré podmínky pro vznik bouřek, zejména na jižní Moravě. Nejsilnější bouřky se však vyskytly na Ostravsku
  • Bouřky byly doprovázeny zejména silným deštěm, nejvíce napršelo na Třinecku
  • Bouřky jsme opět sledovali v online reportu, podívejte se na záznam

On-line report

Sledujte postup bouřek i nadále na meteorologickém radaru a detekci blesků 

22:00 – Z Rakouska a Slovenska postupují dále do Česka bouřky, jako první zasáhnou Uherský brod, Uherské Hradiště a Znojemsko.

21:40 – Nové bouřky vznikají na Slovensku a v Maďarsku, postupují dále na severozápad, pokud nebudou slábnout, zasánou jižní a východní část Moravy. Bouřky mohou být doprovázeny nárazy větru a přívalovými srážkami. Radarové snímky ze Slovenska můžete sledovat na meteopress.sk/radar/

21:20 – Bouřka se nyní vyskytuje přímo v Praze, prozatím nemáme hlášeny žádné škody či mimořádnosti.

21:10 – Srážky pozvolna postupují do Středočeského kraje a do Prahy, blesková aktivita zde již slábne. Nové bouřky se na našem území již nevytváří. Zítra bude v Česku oblačno až zataženo, na východě a však očekáváme  přechodně polojasno.

21:00 – Srážky postupují přímo na hlavní město, blesková aktivita na jižní Moravě již zeslábla, bouřky tak registruje pouze ve Středočeském kraji.

20:45 – Bouřky se v současné době vyskytují také na Slovensku a Madarsku, právě ty by mohly dojít ve večerních hodinách na Moravu. Zobrazená mapa ukazuje jednotlivé bleskové výboje ve Střední Evropě v beta provozu, bílou barvou jsou označeny blesky nejnovější, fialová barva značí blesky starší. Sledujte také online detekci blesků.

20:35 – Blesková aktivita se v současné době vyskytuje na Vysočině a ve Středočeském kraji. Nad Českem dnes bylo prozatím zaznamenáno 4426 blesků, nejvíce jich bylo na Ostravsku. (blesky.bourky.cz)

20:20 – V Jihomoravském kraji dochází k rozvoji nových bouřek, stejně jako ostatní postupují dále na severozápad. Do Středočeského kraje postupuje z Vysočiny pás silných srážek a bouřek, pokud tyto srážky nezeslábnou, i v Praze bude pršet. Postup srážek můžete sledovat na meteorologickém radaru

20:05 – Dalšíbleskově aktivní buňka vznikla u Mikulova (Jihomoravský kraj). Silné srážky se nyní vyskytují na Vysočině a postupují dále do Středočeského kraje.

19:50 – Bleskově aktivní bouřky se nyní vyskytují jihozápadně od Brna a na Jihlavsku, kde máme umístěnou webovou kameru.

19:35 – Bouřky v Jihomoravském kraji  sílí, vyskytovat se zde mohou i nebezpečné doprovodné jevy – silné srážky, krupobití a silný vítr. Bouřky postupují dále na severozápad.  Zobrazená mapa ukazuje jednotlivé bleskové výboje, bílou barvou jsou označeny blesky nejnovější, fialová barva značí blesky starší. Sledujte také online detekci blesků.

19:20 – Bouřková činnost ve Středočeském kraji pozvolna slábne, srážky postupují dále do Ústeckého kraje. V Jihomoravské kraji a na Vysočině zesilují srážky, které postupují ve formě jednotné linie dále na severozápad, vyskytují se zde i blesky.

19:05 – Blesková aktivita byla zaregistrováná jižně od Třebíče. V současné době se vyskytují relativně silné srážky v Středočeském kraji a na Vysočině.

18:50 – Blesková aktivita se stále vyskytuje pouze ve Středočeském kraji, zdejší bouřky postupují dále se severovýchod, v bouřkách se nevyskytují žádné nebezpečné jevy. Zobrazená mapa ukazuje jednotlivé bleskové výboje, bílou barvou jsou označeny blesky nejnovější, fialová barva značí blesky starší.

18:40 – I přes relativně výrazné srážky ve Středočeském kraji jsou i nadále nejvyšší srážkové úhrny v Moravskoslezském kraji.

18:30 – Nové přeháňky vznikají na jižní Moravě, postupují dále na severozápad, blesková aktivita prozatím v těchto buňkách není registrovaná.

18:20 – Bouřky a srážky se i nadále vyskytují ve Středočeském kraji, postupují dále na severozápad, jejich postup můžete sledovat na meteorologickém radaru. Pokud Vás dnes bouřky zasáhnou, budeme rádi za veškeré informace, která nám poskytnete, příklad na náš Facebook

18:05 – Bouřky postupují dále na Mladou Boleslav, aktuální polohu blesků můžete sledovat na www.meteopress.cz/blesky/

17:55 – Do Pardubic postupuje z jihovýchodu další bouřka, jedná se však o velmi izolované buňky.  (Kamera kve.cz)

17:40 – Bouřka postupuje přímo na Kutnou Horu, v současných bouřkách se však dle dosavadních informací nevyskytují  žádné nebezpečné doprovodné jevy. (kamera: khnet.info)

17:30 – Bouřky postupují dále do Středočeského kraje, v následujících minutách zasáhnou například Kolínsko. Lokální bouřka se nyní vyskytuje přímo v Pardubicích (kve.cz)

17:20 – V Česku již začínají vznikat četnější bouřky – konkrétně u Kutné Hory a Chotěboře. Bouřky postupují dále na severozápad.

17:05 – Po přechodu bouřek a srážek se v Moravskoslezském kraji ochladilo, srážkové úhrny zde dosahují 35 mm. V současné době je nejtepleji v Hradci Králové, kde je 25 stupňů Celsia. (meteo.amut.net a meteopress.cz)

16:45 – Bouřky se prozatím v Česku nevytvářejí, to však nevylučuje jejich pozdější vznik. V současné době prší například v Moravskoslezském kraji a také na jihu Středočeského kraje. Situaci i nadále sledujeme.

16:35 – Srážkoměrná stanice Javorový (Třinecko) naměřila prozatimní srážkový úhrn 32, 8mm (Zdroj: pod.cz). V této oblasti i nadále prší.

16:25 – Díky včerejším srážkám se na Moravě výrazně zmírnilo sucho. Nejvíce napršelo v Dřevohosticích (85,6mm). (chmi.cz). Mapa zobrazuje modelová vlhkost půdy v %

 

16:10 – V buňkách kolem Nového Města na Moravě jsme zaregistrovaly první blesky. Bouřky postupují dále na severozápad. Detekci blesků můžete sledovat na www.meteopress.cz/blesky 

15:50 – Bouřky z Ostravska pozvolna postupují dále do Polska, v Česku aktuálně prší v Jihočeském kraji a na Vysočině, nejedná se zde však o silné srážky. Kolem Nového Města na Moravě a poličky vznikají velmi lokální srážky. Radarové snímky můžete sledovat zde

15:40 – Silná bouřka se nyní vyskytuje například přímo v Třinci, vyskytuje se zde silný déšť. (kamera: trinecko.cz)

15:25 – Teploty jsou mezi západem a východem poměrně rozdílné. Tepleji je na Moravě, kde teploty přesahují hranici tzv. letního dne (teplota nad 25 stupňů Celsia). Nejtepleji je nyní v Šumperku, nejchladněji je naopak na Šumavě, kde teploty dosahují deseti stupňů Celsia.

15:15 – Bouřky se v současné době vyskytují na severovýchodě Moravy (Jablonecko, Třinecko), postupují dále na severozápad. Srážkové úhrny prozatím nejsou výrazné.

Mohlo by Vás zajímat

AKTUÁLNĚ ǀ 14.10.2019

O víkendu se vrátilo léto, teploty překročily 25 °C

PŘEDPOVEĎ POČASÍ ǀ 13.10.2019

Začátek týdne bude jasný a teplý, ve středu přibude oblačnosti i srážek

PŘEDPOVEĎ POČASÍ ǀ 12.10.2019

V neděli na jihu Čech naměříme až 26 °C

FOTOGRAFIE,ZE SVĚTA ǀ 11.10.2019

Spojené státy ochromila mimořádná zimní bouře