Pozor, v noci se vyskytnou silné bouřky

23. 06. 2021
ǀ
POSLEDNÍ AKTUALIZACE 24.6.2021 12:06
ǀ
Zuzana Peštová

V noci ze středy na čtvrtek se v České republice vyskytnou bouřky, které ojediněle budou i silné, tedy doprovázené přívalovým deštěm, silným větrem nebo krupobitím. Bouřky budou přicházet od jihozápadu a na následující mapce je znázorněno kde je největší pravděpodobnost výskytu silných bouřek.

Pro tuto oblast jsme proto vydali varování. Pokud chcete také dostávat naše SMS varování před nebezpečným počasím, dočtete se o něm více zde.

Úhrny srážek se během noci a dopoledne mohou ojediněle vyšplhat až na 40 mm za 6 hodin. Aktuální situaci sledujte na meteoradaru.

Co kvůli bouřkám hrozí?

Kvůli velkým úhrnům srážek hrozí rychlé rozvodnění menších toků. Voda navíc může např. zaplavit sklepy či níže položené části silnic. V bouřkách bude zesilovat vítr, který může lámat větve, poničit střechy a unášet volně uložené předměty. Kvůli kroupám pak hrozí nebezpeční hlavně autům, skleníkům a podobně.

Doporučujeme proto dobře zavřít okna a dveře, schovat volně uložené předměty a mimo jiné zabezpečit například trampolíny. Pokud je to možné, schovejte auto pod střechu a pokud zrovna musíte někam jet, raději nevjíždějte do zatopených míst a dejte si pozor např. na padající větve.

Aktuální situaci sledujte na meteoradaru a bleskovou aktivitu najdete na meteopress.cz/blesky.

Úvodní fotku pořídil Šimon Rogl.

Mohlo by Vás zajímat

AKTUÁLNĚ,ZE SVĚTA ǀ 30.7.2021

Británii sužuje vichřice, okrajově se dotkne Česka

ZE SVĚTA ǀ 29.7.2021

Rekordní teplo a tropická bouře postihly Japonsko

AKTUÁLNĚ,BOUŘKY ǀ 28.7.2021

Díky studené frontě byly velké rozdíly v teplotách, i se tvořily silné bouřky

BOUŘKY,FOTOGRAFIE ǀ 27.7.2021

Bouřky, které řádily v minulých dnech, přinesly i kroupy o průměru 10 cm