V pondělí bude slabě sněžit, nadále očekáváme nízké teploty

01. 12. 2019
ǀ
POSLEDNÍ AKTUALIZACE 1.12.2019 21:49
ǀ
Kateřina Vodičková

pondělí bude do České republiky proudit chladný vzduch od severozápadu. Během dne bude polojasno až oblačno, na severozápadě a severu očekáváme občasné sněžení nebo sněhové přeháňky. V polohách pod 300 m se objeví i srážky smíšené.

Předpověď synoptické situace na pondělí 2.12.2019 (Zdroj: Deutscher Wetterdienst)

Noční teploty budou klesat k 0 až -4 °C.

Denní teploty pak vystoupají jen k 0 až 4 °C. V 1000 metrech na horách se bude teplota pohybovat kolem -4 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr.

Jaké počasí nás čeká v následujících dnech?

V následujících dnech bude počasí ve střední Evropě ovlivňovat tlaková výše. Očekáváme tak, že se obloha vyjasní a ráno se budou místy tvořit mlhy. I nadále se budou nejvyšší teploty pohybovat kolem 0 až 4 °C.

Předpověď synoptické situace na úterý 3.12.2019 (Zdroj: Deutscher Wetterdienst)

V úterý bude oblačno až polojasno, ojediněle se opět dočkáme sněhových přeháněk. Noční teploty klesnou k -2 až -6 °C. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat kolem 1 až 3 °C. Vát bude slabý severozápadní vítr.
Ve středu bude jasno až polojasno, místy se budou tvořit mlhy. Noční teploty opět očekáváme kolem -2 až -6 °C. Nejvyšší denní teploty  vystoupají k 0 až 4 °C. Slabý jihovýchodní vítr.
Ve čtvrtek bude také jasno až polojasno, ráno místy očekáváme mlhy. Nejnižší teploty se budou ráno pohybovat kolem -2 až -6 °C. Nejvyšší denní teploty budou opět dosahovat jen 0 až 4 °C. Mírný jihovýchodní vítr.
V pátek bude jasno až polojasno, ráno místy mlhy. Noční teploty budou klesat k -2 až -6 °C. Nejvyšší denní teploty vystoupají k 1 až 5 °C. Mírný jihozápadní vítr.
V sobotu bude oblačno se sněhovými, v nížinách smíšenými, přeháňkami. Noční teploty se budou pohybovat kolem 0 až -4 °C. Nejvyšší denní teploty vystoupají k 2 až 6 °C. Mírný až čerstvý jihozápadní vítr.
V neděli bude většinou oblačno. Očekáváme déšť se sněhem a na horách sněžení. Noční teploty budou klesat k 0 až -4 °C. Nejvyšší denní teploty vystoupají k 1 až 5 °C. Mírný jihozápadní vítr.

Mohlo by Vás zajímat

REPORT ǀ 2.8.2020

Sledovali jsme on-line: Studená fronta přinesla bouřky a vydatný déšť

AKTUÁLNĚ ǀ 1.8.2020

Noční svítící oblaka – podívejte se jak je zachytily naše webkamery

ZE SVĚTA ǀ 31.7.2020

Červenec se loučí extrémním vedrem

ZE SVĚTA ǀ 30.7.2020

Přívaly vody, silný vítr. V Karibiku řádí bouře Isaias