Ve středu bude polojasno až oblačno, postupně až zataženo a ojediněle, na severu místy přeháňky. Slabý až mírný severovýchodní vítr.

V neděli večer zesílí vítr

8. 2. 2020 ǀ Poslední aktualizace 8. 2. 2020 20:48:44 ǀ Kateřina Vodičková
V neděli večer zesílí vítr

V neděli bude slábnout tlaková výše nad Balkánem, která počasí u nás ovlivňovala v posledních dnech. Odpoledne začne od západu počasí ve střední Evropě ovlivňovat frontální systém.

Předpověď synoptické situace na neděli 9.2.2020 (Zdroj: Deutscher Wetterdienst)

Zpočátku bude ještě jasno až polojasno. Ráno bude místy mlhavo nebo zataženo nízkou oblačností. Odpoledne bude od západu přibývat oblačnosti.

Noční teploty budou klesat k 0 až -4 °C.

Nejvyšší denní teploty vystoupají k 8 až 12 °C, na východě území jen k 4 až 8 °C. V 1000 m na horách se bude teploty pohybovat kolem 3 °C.

Vát bude mírný postupně až čerstvý jihozápadní vítr, který bude v nárazech dosahovat rychlosti kolem 90 km/h, v horských oblastech až kolem 120 km/h. Silnější vítr bude foukat také v pondělí a v úterý.