Předpověď počasí: o víkendu bude až 6 stupňů Celsia

10. 1. 2019
ǀ
POSLEDNÍ AKTUALIZACE 10.1.2019 10:38
ǀ
Lukáš

Česká republika má za sebou poměrně bohatý týden na srážkové úhrny, zejména na horách napadlo několik desítek centimetrů sněhu. Nejvyšší sněhová pokrývka leží na Lysé hoře, kde je 186 cm sněhu (údaj z 10/01, 07:00)

 

Detailní předpověď počasí

V pátek bude na našem území oblačno, odpoledne budou od severozápadu postupovat na naše území sněhové srážky. Maximální teploty se budou přes den pohybovat od  -4 až do 0 °C, na horách bude chladněji. V noci ze čtvrtka na pátek mohou teploty klesat až k – 10 stupňům Celsia, zejména na západě území. Odpoledne také začne zesilovat nárazový vítr, zejména v Krušných horách mohou dosahovat nárazy až 20 m/s, opět se mohou vytvářet sněhové jazyky.

V pátek bude foukat hlavně v Krušných horách a také na Českomoravské vrchovině

Sobotní počasí už bude ve znamení mírného oteplení, odpolední maxima budou stoupat až 5 stupňům Celsia, na horách však bude mrznou. Přes den bude zataženo s přeháňkami, výraznější srážky očekáváme až k večeru hlavně v Čechách, ve středních polohách a na horách se bude jednat o srážky sněhové, v nížinách se už bude jednat o déšť. I nadále očekáváme nárazy větru až do 15 m/s.

 

V neděli bude poměrně obdobné počasí, hranice sněžení se však bude postupně zvyšovat. Přes den očekáváme přeháňky, v Čechách bude déšť trvalejší. Vítr bude foukat v nárazech až do 15 m/s, na horách budou nárazy větší. Maximální teploty porostou až k 6 °C, na horách bude kolem 0 až 1°C

Maximální teploty v neděli budou na mnoha místech přesahovat 5 stupňů Celsia 

Mohlo by Vás zajímat

AKTUÁLNĚ,FOTOGRAFIE ǀ 22.8.2019

Obrazem: Sao Paulo zahalil kouř, rozsah požárů v Amazonském pralese je patrný ze satelitních snímků

PŘEDPOVEĎ POČASÍ ǀ 22.8.2019

V pátek k nám začne proudit teplý vzduch, víkendové teploty budou tropické

AKTUÁLNĚ,SRÁŽKY ǀ 22.8.2019

Vlnící se studená fronta přinesla na naše území přes 100 mm srážek

PŘEDPOVEĎ POČASÍ ǀ 21.8.2019

Čtvrtek bude polojasný s teplotami do 25 °C