Poslední květnový týden bude většinou s teplotami do 20 °C, s občasným deštěm nebo přeháňkami

24. 05. 2020
ǀ
POSLEDNÍ AKTUALIZACE 24.5.2020 16:15
ǀ
Kateřina Vodičková

Kolem tlakové výše nad Britskými ostrovy bude do střední Evropy v následujících dnech proudit chladný a vlhký vzduch od severozápadu až severu. Čekají nás tak teplotně podprůměrné dny.

Předpověď synoptické situace na pondělí 25.5.2020 (Zdroj: Deutscher Wetterdienst)

V pondělí nás tak čeká oblačno až zataženo, přeháňky nebo občasný déšť. K večeru bude docházet k ubývání srážek a protrhávání oblačnosti.

V noci na pondělí se budou nejnižší teploty pohybovat kolem 10 až 6 °C.

Nejvyšší denní teploty pak vystoupají k 10 až 14 °C, na jihovýchodě republiky bude tepleji a teploty budou stoupat až k 16 °C. Teplota v 1000 m na horách se bude pohybovat kolem 6 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr.

Jaké počasí nás čeká v následujících dnech?

I v dalších dnech bude do Česka proudit chladnější vzduch od severu.

úterý bude oblačno a ojediněle se objeví přeháňky nebo déšť. Noční teploty se budou pohybovat kolem 9 až 5 °C. Nejvyšší denní teploty budou stoupat k 14 až 18 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr.

Ve středu začne počasí ve střední Evropě ovlivňovat od západu výběžek vyššího tlaku vzduchu. Bude tak ubývat oblačnosti a očekáváme polojasnou až oblačnou oblohu a přeháňky se mohou objevit pouze ojediněle. Noční teploty budou klesat k 8 až 4 °C. Během dne pak teploty vystoupají k 17 až 21 °C. Vát bude slabý severozápadní vítr.

Ve čtvrtek bude polojasno až oblačno s občasnými přeháňky. Noční teploty se budou pohybovat kolem 11 až 7 °C. Nejvyšší denní teploty vystoupají k 16 až 20 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr.

V pátek bude také polojasno až oblačno, ojediněle s přeháňkami. Noční teploty klesnou k 8 až 4 °C. Nejvyšší denní teploty budou stoupat k 15 až 19 °C. Vát bude mírný severovýchodní vítr.

Mohlo by Vás zajímat

ZE SVĚTA ǀ 2.7.2020

Spadlé stromy, rozsáhlé výpadky elektřiny. Finsko zasáhla bouře Päivö

PŘEDPOVEĎ POČASÍ ǀ 2.7.2020

Čeká nás teplý víkend téměř beze srážek

REPORT ǀ 2.7.2020

Sledovali jsme on-line: Studená fronta přinesla bouřky, prohlédněte si skvělé fotky z terénu

AKTUÁLNĚ ǀ 1.7.2020

Vrátily se tropy, nejtepleji bylo opět ve středních Čechách