Na západě, severozápadě a východě napadne až 15 cm sněhu

22. 01. 2021
ǀ
POSLEDNÍ AKTUALIZACE 22.1.2021 09:06
ǀ
Filip Najman

Dnes večer bude z jižního Německa postupovat mělká tlaková níže spojená se zvlněnou studenou frontou. Během zítřejšího rána a dopoledne pak přejde přes Čechy k severovýchodu. Nejvíce se projeví v západních a severozápadních Čechách, kam přinese nejprve déšť, přecházející od severozápadu do sněžení.

Srážky dorazí od jihozápadu kolem sobotní půlnoci. Zpočátku budou dešťové a sněžit bude pouze na hřebenech Krušných hor. Už během noci však bude hranice sněžení v severozápadních a západních Čechách rychle klesat, a ráno očekáváme sněžení většinou ve všech polohách. Pouze v polohách pod 300 metrů nad mořem může zpočátku padat déšť se sněhem nebo pršet.

Do sobotního odpoledne, kdy bude sněžení ustávat, napadne od 5 do 15 cm mokrého a těžkého sněhu. V nižších polohách, hlavně tam, kde momentálně neleží sněhová pokrývka, napadne sněhu méně a bude odtávat. Při intenzivnějším sněžení se ale i tam přechodně sníh udrží.

  Na zbytku území čekáme dopoledne srážek méně a s výjimkou Krkonoš a nejvyšších poloh Jeseníků, budou dešťové. Během odpoledne pak hranice sněžení bude klesat i na východě.

Další sněžení, tentokrát na východ území, dorazí od jihu během noci ze soboty na neděli. V nižších polohách na jižní a jihovýchodní Moravě se bude zpočátku jednat o déšť. Napadne od 2 do 10 cm, ojediněle až 15 cm sněhu.

Jaké budou v sobotu teploty?

Noční teploty očekáváme v Čechách mezi 3 a -1 °C. Na Moravě a ve Slezsku bude tepleji, 7 až 3 °C.

Nejvyšší teploty vystoupí na 6 až 10 °C, na západě zůstanou pouze na 0 až 4 °C. Odpoledne se bude od západu dále ochlazovat a večer teploty budou pouze kolem 0 °C. Vát bude mírný severozápadní až západní vítr. Na východě zpočátku čerstvý jižní až jihozápadní vítr s nárazy 15 až 20 m/s, na horách až 30 m/s.

 

 

Mohlo by Vás zajímat

ZE SVĚTA ǀ 26.2.2021

Na Kokosové ostrovy udeřila bouře Marian

AKTUÁLNĚ ǀ 25.2.2021

Čtvrtek přinesl patnácti až dvacetistupňové rozdíly v odpoledních teplotách

AKTUÁLNĚ ǀ 24.2.2021

I dnes padlo nespočet teplotních rekordů

AKTUÁLNĚ ǀ 23.2.2021

Vzduch ze Sahary dorazil do Česka, jižní Čechy naměřily dvacet stupňů