I neděle s inverzí

20. 02. 2021
ǀ
POSLEDNÍ AKTUALIZACE 20.2.2021 10:30
ǀ
Jan Horák

Do střední Evropy bude pokračovat příliv teplého vzduchu od jihu, a původem to opět bude vzduch až ze severní Afriky. V atmosféře nad jihozápadní polovinou Evropy a i v Evropě střední tak opět bude písek a prach ze Sahary. Čerstvou sněhovou pokrývku, kde by se prach a písek projevil “barevně” nečekáme. Nečekáme ani déšť, kde by se pak prach a písek ze Sahary projevil třeba na zaparkovaných autech jako vrstvička “špíny”. Leda snad nějakého toho “zajímavě zabarveného” západu Slunce bychom se dočkat mohli…
Mezi rozsáhlou tlakovou níží nad severním Atlantikem a tlakovou výší nad jihovýchodní Evropou k nám bude pokračovat příliv teplého vzduchu od jihozápadu, a to zejména ve vyšších hladinách atmosféry. To se bude nadále projevovat inverzním charakterem počasí.

Oproti více méně slunečné sobotě se v neděli více projeví inverzní charakter počasí a oblačnosti přibyde – během dne čekáme také místy skoro jasno až polojasno, ale převažovat bude zataženo nízkou oblačností nebo bude mlhavo, ojediněle i po celý den.
Noční teploty poklesnou na 4 až 0 °C, při vyjasnění ojediněle až na -4 °C.

Nejvyšší odpolední teploty vystoupí na 3 až 7 °C, při vyjasnění může být o něco tepleji, naopak při celodenní mlze zase o něco chladněji.

Foukat bude jen slabý až mírný vítr jižních směrů.

Mohlo by Vás zajímat

ZE SVĚTA ǀ 26.2.2021

Na Kokosové ostrovy udeřila bouře Marian

AKTUÁLNĚ ǀ 25.2.2021

Čtvrtek přinesl patnácti až dvacetistupňové rozdíly v odpoledních teplotách

AKTUÁLNĚ ǀ 24.2.2021

I dnes padlo nespočet teplotních rekordů

AKTUÁLNĚ ǀ 23.2.2021

Vzduch ze Sahary dorazil do Česka, jižní Čechy naměřily dvacet stupňů