Ani příští týden moc zimy nepřinese

12. 01. 2020
ǀ
POSLEDNÍ AKTUALIZACE 12.1.2020 22:24
ǀ
Kateřina Vodičková

Počasí v České republice ovlivní v pondělí od severu slábnoucí studená fronta. Obloha bude oblačná až zatažená a ojediněle očekáváme slabý déšť který může být i mrznoucí.

Předpověď synoptické situace na pondělí 13.1.2019 (Zdroj: Deutscher Wetterdienst)

Noční teploty budou klesat k 1 až -3 °C.

Nejvyšší denní teploty budou dosahovat 2 až 6 °C. V 1000 m na horách se bude teplota pohybovat kolem 1 °C. Mírný jihozápadní vítr se bude během dne měnit na jihovýchodní.

Jaké počasí nás čeká v následujících dnech?

I v dalších dnech bude počasí u nás ovlivňovat tlaková výše a také postupně přecházející studené fronty.

V úterý bude převážně polojasno, místy zataženo nízkou oblačností a mlhavo. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat kolem 0 až -4 °C. Nejvyšší denní teploty budou dosahovat 3 až 7 °C. Vát bude mírný jižní, na severovýchodě čerstvý jihozápadní vítr.
Ve středu bude polojasno, místy očekáváme mlhy nebo nízkou oblačnost. Noční teploty  klesnou k 2 až -2 °C, při celonočním vyjasnění až k -5 °C. Nejvyšší denní teploty vystoupají k 4 až 8 °C, při mlze bude chladněji. Vát bude mírný jihovýchodní vítr, na severovýchodě čerstvý jihozápadní.
Ve čtvrtek bude polojasno až oblačno, místy s mlhami nebo nízkou oblačností. Ojediněle očekáváme i mrholení. Noční teploty klesnou k 2 až -2 °C, při celonočním vyjasnění k -5 °C. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat kolem 3 až 7 °C, při déletrvající mlze bude chladněji. Vát bude mírný jihovýchodní vítr.
V pátek bude oblačno, místy se budou opět tvořit mlhy nebo nízká oblačnost. Ojediněle může mrholit. Noční teploty se budou pohybovat kolem 2 až -2 °C, při celonočním vyjasnění kolem -4 °C. Nejvyšší denní teploty vystoupají k 3 až 7 °C, při mlze může být opět chladněji. Vát bude mírný jihovýchodní vítr.
V sobotu bude převážně oblačno, místy očekáváme déšť, od vyšších poloh déšť se sněhem nebo sněžení. Noční teploty klesnou k 1 až -3 °C. Nejvyšší denní teploty vystoupají k 1 až 5 °C. Vát bude mírný jihovýchodní vítr.
V neděli bude proměnlivá oblačnost, místy náš čeká déšť se sněhem od vyšších poloh sněžení. Noční teploty budu klesat k 2 až -2 °C, při celonočním vyjasnění k -4 °C. Nejvyšší denní teploty budou dosahovat 0 až 4 °C. Vát bude mírný severovýchodní vítr.

Mohlo by Vás zajímat

ZE SVĚTA ǀ 21.9.2020

Došla jména pro tropické bouře – jejich počet je letos nebývalý

AKTUÁLNĚ,ZE SVĚTA ǀ 18.9.2020

Řecko sužuje medikán, přináší extrémní srážky a vítr o síle přes 100 km/h

ZE SVĚTA ǀ 17.9.2020

Hurikán Sally zpustošil jihovýchod USA, napršelo až přes 750 mm srážek

AKTUÁLNĚ ǀ 17.9.2020

Řecko v pátek zasáhne medikán Cassilda, jeho síla může být rekordní