Nejvíce práce měly naše radary kolem přelomu dneška a včerejška, to znamená v širším okruhu půlnoci, kdy se srážkové pásmo spojené s pondělně-úterní studenou frontou jevilo nejplošněji. Kupříkladu přesně v 0 hodin a 0 minut pršelo, alespoň dle slov radarových odrazů, na plus minus 35 až 40 % našeho území s tím, že intenzita deště povětšinou odpovídala 5 mm/h a více. Nejakčněji v tomto ohledu bylo na trase České Budějovice – Světlá nad Sázavou – Pardubice – Krkonoše, kde se honily kumulonimby a na mnoha místech byl k mání déšť o síle 30 mm/h a více. Do očí nejvíce bijící byla buňka na západě Vysočiny, tu radary ohodnotily na až 55 dBZ (tj. až okolo 70 mm/h).
V následujících hodinách, dle očekávání, studené frontě začal docházet dech, jinak řečeno došlo k útlumu srážkové činnosti. Znamená to tedy, že většinu pomyslné smetany jako již mnohokrát předtím slízly Čechy, naopak Morava na tom byla nejhůře. Sousední Slezsko se octilo v lepší situaci, avšak jen díky ranním kumulonimbům, jež se po 6. hodině zjevily v Olomouckém kraji, resp. na jeho západní hranici, z něhož pokračovaly dále k severovýchodu.
K dnešní 10. hodině (počínaje půlnocí) bylo nejvíce srážek naměřeno na stanici v Horní Malé Úpě (1 050 m n. m.) nacházející se přibližně 5 km východně od Sněžky, a to 17 mm. Na druhém místě se ocitnul srážkoměr sídlící v Karlově Studénce (795 m n. m.), kterou najdeme necelých 15 km severozápadně od Bruntálu, do kterého zavítalo 11 mm srážek. Z toho tím pádem vyplývá, že prakticky celá republika obdržela maximálně 10 mm srážek. Studená fronta jak fík, že?
Nuže z výše přiloženého grafu vychází, že 353 srážkoměrů (tj. 82 % pozemní srážkoměrné sítě) evidovalo nanejvýše 3 mm srážek. Zdali je to hodně, nebo málo, to nechť každý posoudí sám. Zřejmě se ale shodneme na tom, že žádná extra sláva.