Silné sněžení zasáhlo většinu Čech

3. 2. 2019
ǀ
POSLEDNÍ AKTUALIZACE 25.6.2019 21:49
ǀ
Zuzana Peštová

Silné sněžení v neděli zasáhlo západní polovinu Čech. Intenzivní sněžení komplikovalo dopravu, některé linky hromadné dopravy byly kvůli sněhu dočasně rušeny a docházelo ke zpožďování a odklánění letů. V zasažených krajích vyjeli hasiči ke stovkám zásahů – jednalo se ve většině případů o odstraňování stromů popadaných pod tíhou sněhu. Naštěstí ale pády stromů ani drobné dopravní nehody nepřinesly žádná zranění.

Záznam on-line reportu

16:00 – Podle předpovědí by se srážky na většině území ČR měly vyskytovat i nadále, během noci ale budou slábnout.

14:45 – Během odpoledne bude i na východě Čech, na Moravě a ve Slezsku teplota klesat až k bodu mrazu. Dávejte tedy pozor na případné náledí.

14:15 – Podívejte se, jak dnešní situaci zachytila jedna z našich kamer.

 

14:00 – Hasiči evidují již stovky výjezdů, které se týkají dnešního sněžení. Konkrétně se jedná přibližně o 90 zásahů v Plzeňském kraji, kolem 100 výjezdů v Jižních Čechách a kolem 200 v Praze a Středočeském kraji. Jedná se navíc většinou o tzv. vícečetné výjezdy, kdy hasiči při jednom zásahu postupně odstraňují např. více popadaných stromů.

Kromě odstraňování popadaných stromů museli hasiči pomoci například u několika menších nehod a u uvízlého autobusu blokujícího silnici. Všechny události se naštěstí obešly bez zranění. (zdroj: pozary.cz)

13:30 – Na Mělnicku to díky dnešnímu sněžení ráno vypadalo jako v pohádce. (zdroj: Martin Stepnik)

13:20 – Aktuálně srážky již pomalu ustávají – nejsilnější se momentálně vyskytují v Karlovarském kraji a v oblastech podél našich severních a severozápadních hranic. (zdroj: hydro.chmi.cz)

12:40 – I na silnicích vyšší třídy buďte hlavně na západní polovině Čech opatrní. Situaci na konkrétní trase můžete najít na dopravniinfo.cz

12:15 – V souvislosti se silným sněžením nastala v distribuční síti společnosti ČEZ zvýšená poruchovost. Problémy se týkají Středočeského a Plzeňského kraje. Podrobnosti o stavu sítě a poruchách se dozvíte zde.

12:00 – Kvůli sněhu v Praze dochází ke zpoždění celé řady spojů, pouze se projíždí zastávkami v prudkých svazích a provoz některých linek je úplně přerušen. Aktuální informace sledujte na pid.cz/mimoradnosti.

11:45 – Zatímco na západní polovině Čech pod tíhou sněhu padají stromy, na východě se dnes mohou hodit i sluneční brýle. (zdroj: Jan Doubek, Kostelec nad Orlicí)

11:30 – Podle radarů aktuálně situace vypadá takto:

11:10 – Aktuální situace v Sušici. (zdroj: Jiří Blahout)

11:00 – Středočeští hasiči od půlnoci zasahovali přibližně na 100 místech, převážně se jednalo o odstraňování popadaných stromů. (zdroj: pozary.cz)

10:30 – Nejvíce srážek (27,9 mm) dnes zatím zaznamenala srážkoměrná stanice Nedrahovice, Rudolec (okres Příbram). (zdroj: hydro.chmi.cz)

10:15 – Praha se dnes probudila do krásného bílého rána, ale má to i své následky – pražští hasiči od rána zasahovali u 8 stromů popadaných pod tíhou sněhu. (zdroj: Twitter) (zdroj fotek: Tomáš Kopecký, Liduška Crdlíková)

10:00 – Stejně jako v sobotu i dnes panuje velký rozdíl mezi teplotami na západě a východě ČR.

9:50 – Ve východních Čechách, na Moravě a ve Slezsku bude déšť k večeru přecházet do deště se sněhem a sněžení. Místy se navíc bude tvořit náledí.

9:35 – V Čechách si na silnicích dávejte pozor na sníh a kluzký povrch. (zdroj: dopravainformace.cz)

9:25 – Srážky by měly místy trvat až do pozdních večerních hodin.

9:20 – Vydali jsme varování na sníh – Nad 200 m n.m. možných až 20 cm nového sněhu během 12 hodin. Zasažená oblast je znázorněna na obrázku:

9:10 – Naše radary v bleskoměrné síti Blitzortung zaznamenaly bleskovou aktivitu na jih od Prahy.

 

9:00 – Na většině Česka od noci silně sněží. Aktuální radarové snímky sledujte zde.

 

Mohlo by Vás zajímat

PŘEDPOVEĎ POČASÍ ǀ 13.10.2019

Začátek týdne bude jasný a teplý, ve středu přibude oblačnosti i srážek

PŘEDPOVEĎ POČASÍ ǀ 12.10.2019

V neděli na jihu Čech naměříme až 26 °C

FOTOGRAFIE,ZE SVĚTA ǀ 11.10.2019

Spojené státy ochromila mimořádná zimní bouře

PŘEDPOVEĎ POČASÍ ǀ 11.10.2019

O víkendu bude v Čechách tepleji než na Moravě, naměříme až 25 °C