Počasí u moře

18.6.2007 10:02 | Autor: redakce

primorsko.jpg
Ačkoli teploty v naší republice si v posledních dnech nezadají s vedrem, které známe v přímořských oblastech, přeci jen tomu něco chybí. Moře. Atmosféra pláže, palmové promenády, posezení v horkém písku.
Za těmito zážitky prostě Čech musí vycestovat.
Zatímco v monzunových lokalitách, kam se jezdí za sluncem v zimě jako je například Indie začíná období dešťů, nad jižní Evropou a Středomořím se začíná ustalovat tlaková výše, tolik typická pro středomořské subtropické léto. Pokud se už nemůžete dočkat radovánek v mořských vlnách, jistě se už nyní najdou místa, kde můžete přivítat prázdniny, ačkoli astronomicky máme stále ještě jaro.
Při bližším pohledu na teploty moře i vzduchu v oblíbených letoviscích můžeme doporučit pobyt například v Řecku, kde se pohybují teploty vzduchu i přes topických 30°C a teploty vody moře hlásí kolem 22°C.
Spíše zataženou oblohu si dnes příliš nevychutnají obyvatelé a turisté na Francouzské riviéře a zvětšená oblačnost se projevuje také na pobřeží Pyrenejského poloostrova, v letoviscích jako je např.Costa Brava, nicméně i přes to jsou zde teploty letní, překračující 25°C.
Baleárské ostrovy, nazývané též Karibik Středomoří, dneska svým návštěvníkům nabídnou vlídnou tvář v podobě jasné oblohy a letních teplot do 28°C, moře má lehce přes 20°C.
Komu by takovéto teploty vody ještě nestačily, musí vycestovat mimo Evropu, ale zase ne příliš daleko. Stačí Čechy velmi oblíbený Egypt, kde se v Káhiře ohřejí nejen v tropickém vzduchu, ale i v moři o teplotě až 26°C!
Naopak Kanárské ostrovy nabízí teploty spíše vhodné na výlety než opékání na pláži, protože tam dnes nevystoupí přes 23°C a tím potvrdí přízvisko ostrovů jako „věčného jara“.
Milovníky krás Skandinávie a severu Evropy jistě nepřekvapí polojasná až oblačná obloha ve Stockholmu nebo Kodani. V posledně zmiňovaném městě se dnes připravte na teploty pouze jkolem 14°C, což není ještě nic proti Petrohradu, kde dnes obyvatelé budou muset vyrazit v bundě či svetru, protože se rtuť teploměru nedostane nad 11°C.
Pokud ale zůstanete věrní naší zemi, počasí se vám v odpoledních hodinách odmění polojasnou oblohou a letními teplotami až do 28°c.

Sdílejte článek: FacebookTwitter

V ÚTERÝ BUDE AŽ 25 °C

V ÚTERÝ BUDE AŽ 25 °C

Úterý je nejteplejší den z celého pracovního týdne – od...

VÝHLED POČASÍ NA 14 DNŮ

VÝHLED POČASÍ NA 14 DNŮ

o až zataženo, místy občasný déšť nebo přeháňky. Nejvyšší...

REKORDY NA 24. KVĚTNA

REKORDY NA 24. KVĚTNA

a připadají z měření Praha-Klementinum následující historické teplotní rekordy. Minimum...


PŘEDPŮLNOČNÍCH 29 °C V NEVADSKÉM LAS VEGAS

PŘEDPŮLNOČNÍCH 29 °C V NEVADSKÉM LAS VEGAS

V pondělí 22. 5. 2017 v 8:00 SELČ lasvegaský...

SEVEROZÁPADNÍ KANADA ZAHŘÁLA VÍCE NEŽ ČESKO

SEVEROZÁPADNÍ KANADA ZAHŘÁLA VÍCE NEŽ ČESKO

Městečko zvané Norman Wells, které se nachází na severozápadě...

JAK O SEBE PEČOVAT

JAK O SEBE PEČOVAT

Přehled šesti nejnebezpečnějších rizik, které vám ohrožují...


PONDĚLÍ ODSTARTUJE OPTIMISTICKY

PONDĚLÍ ODSTARTUJE OPTIMISTICKY

misticky. Počasí ve střední Evropě ovlivňuje výběžek vyššího tlaku...

REKORDY NA 23. KVĚTNA

REKORDY NA 23. KVĚTNA

připadají z měření Praha-Klementinum následující historické teplotní rekordy. Minimum 2,2°C...

HICUJÍCÍ CENTRAL PARK

HICUJÍCÍ CENTRAL PARK

Přestože je meteorologická stanice sídlící v newyorském Central Parku...