FUKUŠIMA: ZA ZEMĚTŘESENÍ PRÝ MŮŽE GLOBÁLNÍ OTEPLOVÁNÍ

11.4.2011 15:05 | Autor: redakce

V souvislosti se zemětřeseními se objevila spousta různých fám. Jednou z nich jsou snahy hodit vinu za zemětřesení na globální oteplování. Na oteplování se dnes svaluje úplně všechno. 

Představa je taková, že za zemětřesení můžeš ty, milý čtenáři, tím, že jezdíš autem. Auta spalují fosilní paliva, vypouštějí skleníkové plyny, ty vedou k oteplení a oteplení vede k zemětřesení. 

S tím přišel například profesor Bill McGuire z University College London ve svém článku „Potential for a hazardous geospheric response to projected future climate changes” (2009). 

Profesor o tomto hoaxu (novinářské kachně) zorganizoval tiskovou konferenci, kde novinářům Reuters řekl: „Když tají ledovce, poleví tlak na zemskou kůru, což způsobí zemětřesení. Ta vyvolají sesuvy na mořském dně a to pak vytváří tsunami.“ 

McGuirre také uvedl: „Možná, že se nám Země snaží něco naznačit“. Já bych řekl, že Planeta chce hlavě MGuierrovi naznačit, aby se zamyslel – proč máme (totiž vlastně nemáme) každé jaro, když taje led a sníh a raší sněženky, pravidelně sezónu zemětřesení. Protože rozdíl ve stavu ledu v létě a zimě je třebas v Arktidě větší než rozdíl průměrného stavu ledu tamtéž nyní a před 30 lety.  

V jiném článku se dočteme o výzkumu dalšího supervědce: „Nový výzkum, který prováděl australský vědec Dr. Tom Chalko, ukazuje, že globální seismická aktivita je nyní pětkrát silnější než byla před 20 lety.“ Vědec dále dodává: „Nárůst energie zemětřesení je zatím nejsilnějším symptomem, že planeta se přehřívá… Pokud problém globálního oteplování nezačneme okamžitě řešit, prudký nárůst globální seismické a vulkanické aktivity je jistý. Důsledky nečinnosti mohou být jen katastrofické. Není čas na polovičatá řešení.“ 

Takže to jako teplý vzduch, který se za sto let na povrchu oteplil globálně o 0,7°C nějakým způsobem přivádí útroby Země až na pokraj výbuchu? Nemá náhodou jádro Země tisíce stupňů Celsia? 

Chalko ve své studii má graf, kde od 70.let 20.století rostou teploty i intenzita zemětřesení.  Odborně se tomuto statistickému přístupu říká „cherrypicking“ – vyzobávání rozinek. Pročpak nám neukázal data za celých sto roků? Odpověď je nasnadě. Protože data od roku 1900 ukazují PRAVÝ OPAK toho, co tvrdí McGuiree. 

Stačí si zajít na web geologů z „US Geological Survey“. Konkrétně do sekce Centennial Earthquake Catalog. Nejsilnější zemětřesení byla kolem roku 1900, kdy globální teploty byly daleko nižší než dnes. Od té doby globální teploty rostly, ale intenzita zemětřesení celkově klesala. 

Takže nepropadejte panice. 

Převzato z www.klimaskeptik.cz
Text: Vítězslav Kremlík 

(Článek byl redakčně upraven. Původní text viz zde)

Sdílejte článek: FacebookTwitter

O VÍKENDU SI UŽIJEME I SLUNÍČKA

O VÍKENDU SI UŽIJEME I SLUNÍČKA

První jarní víkend bude relativně příjemný. Zatímco během pátečního...

BALKÁN I SEVEROVÝCHOD USA POD SNĚHEM

BALKÁN I SEVEROVÝCHOD USA POD SNĚHEM

Dnes, na Světový den meteorologie, bude většina jihovýchodní Evropy...

REKORDY NA 24. BŘEZEN

REKORDY NA 24. BŘEZEN

Na sobotu 24. března připadají z měření Praha-Klementinum následující historické...


VÝHLED POČASÍ NA 14 DNŮ

VÝHLED POČASÍ NA 14 DNŮ

VÝHLED POČASÍ NA 14 DNŮ V sobotu bude zpočátku místy oblačno...

REKORDY NA 23. BŘEZEN

REKORDY NA 23. BŘEZEN

Na pátek 23. března připadají z měření Praha-Klementinum následující historické...

LETNÍ EXTRÉM V TEHERÁNU

LETNÍ EXTRÉM V TEHERÁNU

Ve středu 21. 3. 2018 v 15:30 bylo v...


DO ATLASU SE VRÁTIL SNÍH

DO ATLASU SE VRÁTIL SNÍH

Médéa (téže Mdija) je přibližně 140 000 obyvatel čítající město...

VE STŘEDU ODPOLEDNE SLUNEČNO

VE STŘEDU ODPOLEDNE SLUNEČNO

Středa nás opět přivítala mrazivým ránem a také novou sněhovou...

LETOŠNÍ PRVNÍ TROPICKÁ NOC V TALLAHASSEE

LETOŠNÍ PRVNÍ TROPICKÁ NOC V TALLAHASSEE

Začátkem tohoto roku se noční Tallahassee tvářilo poněkud nevyrovnaně,...