FUKUŠIMA: ZA ZEMĚTŘESENÍ PRÝ MŮŽE GLOBÁLNÍ OTEPLOVÁNÍ

11.4.2011 15:05 | Autor: redakce

V souvislosti se zemětřeseními se objevila spousta různých fám. Jednou z nich jsou snahy hodit vinu za zemětřesení na globální oteplování. Na oteplování se dnes svaluje úplně všechno. 

Představa je taková, že za zemětřesení můžeš ty, milý čtenáři, tím, že jezdíš autem. Auta spalují fosilní paliva, vypouštějí skleníkové plyny, ty vedou k oteplení a oteplení vede k zemětřesení. 

S tím přišel například profesor Bill McGuire z University College London ve svém článku „Potential for a hazardous geospheric response to projected future climate changes” (2009). 

Profesor o tomto hoaxu (novinářské kachně) zorganizoval tiskovou konferenci, kde novinářům Reuters řekl: „Když tají ledovce, poleví tlak na zemskou kůru, což způsobí zemětřesení. Ta vyvolají sesuvy na mořském dně a to pak vytváří tsunami.“ 

McGuirre také uvedl: „Možná, že se nám Země snaží něco naznačit“. Já bych řekl, že Planeta chce hlavě MGuierrovi naznačit, aby se zamyslel – proč máme (totiž vlastně nemáme) každé jaro, když taje led a sníh a raší sněženky, pravidelně sezónu zemětřesení. Protože rozdíl ve stavu ledu v létě a zimě je třebas v Arktidě větší než rozdíl průměrného stavu ledu tamtéž nyní a před 30 lety.  

V jiném článku se dočteme o výzkumu dalšího supervědce: „Nový výzkum, který prováděl australský vědec Dr. Tom Chalko, ukazuje, že globální seismická aktivita je nyní pětkrát silnější než byla před 20 lety.“ Vědec dále dodává: „Nárůst energie zemětřesení je zatím nejsilnějším symptomem, že planeta se přehřívá… Pokud problém globálního oteplování nezačneme okamžitě řešit, prudký nárůst globální seismické a vulkanické aktivity je jistý. Důsledky nečinnosti mohou být jen katastrofické. Není čas na polovičatá řešení.“ 

Takže to jako teplý vzduch, který se za sto let na povrchu oteplil globálně o 0,7°C nějakým způsobem přivádí útroby Země až na pokraj výbuchu? Nemá náhodou jádro Země tisíce stupňů Celsia? 

Chalko ve své studii má graf, kde od 70.let 20.století rostou teploty i intenzita zemětřesení.  Odborně se tomuto statistickému přístupu říká „cherrypicking“ – vyzobávání rozinek. Pročpak nám neukázal data za celých sto roků? Odpověď je nasnadě. Protože data od roku 1900 ukazují PRAVÝ OPAK toho, co tvrdí McGuiree. 

Stačí si zajít na web geologů z „US Geological Survey“. Konkrétně do sekce Centennial Earthquake Catalog. Nejsilnější zemětřesení byla kolem roku 1900, kdy globální teploty byly daleko nižší než dnes. Od té doby globální teploty rostly, ale intenzita zemětřesení celkově klesala. 

Takže nepropadejte panice. 

Převzato z www.klimaskeptik.cz
Text: Vítězslav Kremlík 

(Článek byl redakčně upraven. Původní text viz zde)

Sdílejte článek: FacebookTwitter

O VÍKENDU UŽ S DEŠNÍKEM

O VÍKENDU UŽ S DEŠNÍKEM

O víkendu už začneme sluneční brýle vyměňovat za deštníky. Počasí...

POTŘETÍ LÉTO V SEGEDÍNĚ

POTŘETÍ LÉTO V SEGEDÍNĚ

Včera, předevčírem i předpředevčírem se v maďarském Segedíně, jehož...

REKORDY NA 21. ŘÍJEN

REKORDY NA 21. ŘÍJEN

Na sobotu 21. října připadají z měření Praha-Klementinum následující...


PROMOČENÝ BUNDABERG

PROMOČENÝ BUNDABERG

Střední úhrn srážek za měsíc říjen je v Bundabergu...

VÝHLED POČASÍ NA 14 DNŮ

VÝHLED POČASÍ NA 14 DNŮ

VÝHLED POČASÍ NA 14 DNŮ V pátek bude jasno až polojasno,...

IVANOFRANKIVSKÉ DUO A DEKA ANO VS. DEKA NE

IVANOFRANKIVSKÉ DUO A DEKA ANO VS. DEKA NE

Ivanofrankivské duo: Město jménem Ivano-Frankivsk se nachází na západě Ukrajiny,...


VYHLÍŽENÉ MONSTRUM JMENUJÍCÍ SE LAN

VYHLÍŽENÉ MONSTRUM JMENUJÍCÍ SE LAN

Ve Filipínském moři, odhadem 1 000 km východně od bezmála...

REKORDY NA 20. ŘÍJEN

REKORDY NA 20. ŘÍJEN

Na pátek 20. října připadají z měření Praha-Klementinum následující historické...

17. ŘÍJEN, NEJPOZDNĚJŠÍ LETNÍ DEN VE VRATISLAVI

Ropice v Moravskoslezském kraji a Vratislav v západním Polsku...