B2B | Meteopress | Předpověď počasí, aktuální počasí

Profesionální meteorologické služby

Jak pomáháme našim zákazníkům využít počasí ve svůj prospěch.

Máte zájem si s námi o počasí pro vás povídat? Napište nám na obchod@meteopress.cz

 • O nás...

  Přes 30 specialistů z oboru meteorologie, IT, umělé inteligence, a dalších je připraveno dodat spolehlivé a profesionální služby individualizované potřebám zákazníka.

 • Mise Meteopress

  Chceme eliminovat dopady negativních vlivů počasí na zdraví, majetek a duševní pohodu lidstva. To vše děláme s odvahou, zápalem, v atmosféře kreativního nadšení a trochy punku. Nejsme korporát.

Tu a tam o sobě napíšeme článek na blogu (s lamou).

Blog image

Jak se dělá radar: vysílač

Blog image

Jak se dělá radar: anténa

Blog image

2020 v Meteopressu: běh po ostré hraně strmého kopce

Blog image

JLCPCB assembly service

Blog image

Instalace meteoradaru za časů koronaviru

Blog image

Je rok 2020 zatím extrémní i výskytem nebezpečného počasí?

Blog image

Superiority of AI in the precipitation nowcasting

Blog image

Šťastné shledání po 15 měsících aneb Našel se náš meteorologický balon!

Blog image

Umělá inteligence v počasí — vyhodíme všechny meteorology?

Blog image

Může být stát firmám užitečný?

TV Joj
Uniqua
Kooperativa
Nova
Economia
Nano energies
TV Noe
Pravda Sk
TA3
Bohemia Energy

Co děláme?

Produkty

Meteopress

VAROVÁNÍ PŘED EXTRÉMNÍM POČASÍM

Krupobití, vichřice, ledovka, přívalové srážky a další nebezpečné meteorologické jevy ohrožují nejen majetek, ale i zdraví a životy. Specializovaný tým meteorologů a nejmodernější AI predikční nástroje zachytí každý vznikající nebezpečný jev a zašle klientovi přímo na jeho lokaci skrze notifikaci či sms varování, včetně pokynů jak se před blížícím se nebezpečným počasím ochránit.


Napište nám

BOUŘKOVÉ RADARY

Déšť a bouřky jsou klíčový meteorologický fenomén. Proto vyvíjíme, vyrábíme a neustále vylepšujeme vlastní X-bandové meteorologické radary. Ty poté instalujeme do vlastní radarové sítě v regionu nebo prodáváme klientům po celém světě.


Napište nám
Meteopress
Meteopress

MÉDIA

Naměřená a předpovězená data o počasí, bouřkové reporty a další meteorologický obsah zabalíme do grafického hávu a dodáváme televizním stanicím, webovým portálům a mediálním domům. 28 let zkušeností nám umožňuje vytvořit obsah na míru publiku daného média a s naprostou spolehlivostí denně dodávat kvalitní obsah.


Napište nám

Datové služby

Nejdetailnější dostupná data o počasí, ať už z měřící sítě nebo z našich předpovědních numerických modelů, jsou dostupná našim klientům ve vysokém rozlišení a s SLA skrze API.


Napište nám
Meteopress
Meteopress

Krátkodobá AI predikce

Pomocí neuronových sítí predikujeme na nejbližší 1-2 hodiny dopředu srážky, oblačnost a další meteorologické prvky. Vyvinuli jsme vlastní systém Meteopress Platform for AI Nowcasting, který umožňuje spolehlivou funkční předpověď pomocí umělé inteligence.


Napište nám

MĚŘENÍ KVALITY OVZDUŠÍ

Kvalita ovzduší je již dlouho jedním z hlavních témat ochrany životního prostředí. Abychom mohli měřit kdy a kde je kvalita ovzduší dobrá nebo naopak, vyvinuli jsme zařízení MeteoDust, které měří koncentrace prachových částic ve vzduchu. MeteoDust lze navíc použít jakožto komunikační bránu pro další meteorologické senzory, jako je např. teplotní sonda, anemometr či srážkoměr.


Napište nám
Meteopress

Partneři a zákazníci

Insurance

POJIŠŤOVNA

Díky našim hyperlokálním varováním před nebezpečnými meteorologickými jevy ví klienti pojišťovem včas kdy se blíží nebezpečné počasí a jak při něm chránit sebe i svůj majetek a omezit tak vznik pojistných událostí.

 • Varování před extrémním počasím
TV station

Média

Pro média poskytujeme předpovědi počasí buď ve formě dat a textů nebo přímo jako videopředpověď. Videí do médií vzniká široké spektrum, od předpovědí na jeden či dva dny dopředu pro ČR a střední Evropu přes živé vstupy o aktuálním vývoji počasí po doplňující videa vysvětlující meteorologické jevy .

 • Videopředpovědi počasí
 • Data o počasí
University

UNIVERZITA

Ve spolupráci s Fakultou informačních technologií ČVUT jsme vyvinuli krátkodobou predikci (tzv. nowcasting) srážek pomocí neuronové sítě. Na Matematicko-fyzikální fakultě UK pak spolupracujeme hlavně s Katedrou fyziky atmosféry, která vychovává budoucí meteorology.

 • Data o počasí
 • Meteorologický radar
 • Meteostanice
 • Stanice měřící znečištění ovzduší
City

MĚSTO

Síť našich profesionálních meteorologických stanic včetně měření znečištění ovzduší zařízením MeteoDust poskytuje městům komplexní informace o počasí a jeho vývoji a extrémech v jednotlivých částech města.

 • Meteorologický radar
 • Meteostanice
 • Stanice měřící znečištění ovzduší
Meteo

METEOROLOGICKÝ ÚSTAV

Díky našim cenově dostupným meteorologickým radarům pomáháme meteorologickým ústavům vybudovat novou a nebo doplnit stávající radarovou síť. S využitím naší neuronové sítě pak navíc umíme nad radarovými daty udělat krátkodobou předpověď postupu srážek.

 • Meteorologický radar
 • AI nowcasting srážek
Plane

LETIŠTĚ

Informace o dešti a blížících se bouřkách jsou velmi důležité i pro letiště, proto právě na nich nejčastěji instalujeme radary v rámci naší radarové sítě.

 • Meteorologický radar
 • METEOSTANICE
 • STANICE MĚŘÍCÍ ZNEČIŠTĚNÍ OVZDUŠÍ