9.1.2007

9.1.2007 10:09 | Autor: redakce

Patří k zimě sníh?

Ani následující týden rozhodně nebude vypadat jako období uprostřed zimy a lyžařům v České republice radost neudělá, na sníh budou muset nadále počkat. Teploty v noci neklesající pod 3 až 4 °C, a přes den šplhající až přes 10 °C, znamenají, že srážky budou vypadávat ve formě deště. Po velmi dlouhé a na sníh bohaté zimě 2005-2006 letos sníh stále nepřichází. Zajímavé je srovnání se zimou 2004-2005, kdy v prosinci napadlo jen málo sněhu, v polovině ledna maximální teploty šplhaly také přes 10 °C, a sníh ležel jen ve výškách nad 1000 m, byl zledovatělý, nebo velmi mokrý a odtával. Následně však v únoru a na počátku března došlo k přechodu několika frontálních systémů, které přinesly vydatné sněžení i do nižších poloh. Celkové množství sněhu pak místy dosáhlo do té doby rekordních hodnot za posledních cca 40 let, které pak byly překonány následující zimou 2005-2006.

V pondělí bude oblačno, od západu během dne až zataženo a večer místy déšť, maximální teploty vystoupí na 5 až 9 °C a i v 1 000 m na horách budou kladné, okolo +2 °C. Vítr bude vát jižní až jihozápadní o rychlosti 3 až 7 m/s, v Čechách během dne ještě zesílí na 5 až 9 °C na horách s nárazy až do 20 m/s. Oblačno až zataženo s občasným deštěm bude i v úterý, minimální noční teploty budou mezi 7 až 3 °C, nejvyšší odpolední pak mezi 6 až 10 °C. Vát bude nadále jižní až jihozápadní vítr o rychlostech 4 až 8 m/s s nárazy až 15 m/s. Ve středu bude z počátku ještě oblačno s ojedinělými dešťovými srážkami, během dne až polojasno, noční teploty 7 až 3 °C, denní maxima 9 až 13 °C. Vítr nadále z jižních směrů, 2 až 6 m/s.

Ve čtvrtek dojde opět ke zvětšování oblačnosti s deštěm od severozápadu, noční minima 8 až 4 °C, odpolední teploty dosáhnou až na 7 až 11 °C, vítr se změní na jihozápadní až západní a zesílí na 6 až 10 m/s, s nárazy až 25 m/s. Od pátku bude oblačno až zataženo, s občasným deštěm a přeháňkami, na konci týdne až polojasno a místy mlhy, noční minima očekáváme mezi 8 až 3 °C, odpolední maxima od 7 do 12 °C.

Sdílejte článek: FacebookTwitter

VÝHLED POČASÍ NA 14 DNŮ

VÝHLED POČASÍ NA 14 DNŮ

VÝHLED POČASÍ NA 14 DNŮ Ve středu bude jasno, ráno a...

LETNÍ PONDĚLÍ, DOSLOVA

LETNÍ PONDĚLÍ, DOSLOVA

Po pondělním poledni jsme vstoupili do druhé poloviny meteorologického...

EXTRÉMNÍ VÍTR V IRSKU

EXTRÉMNÍ VÍTR V IRSKU

Post-tropická tlaková níže Ofélie (Ophelia) se přeci jen vepsala...


REKORDY NA 18. ŘÍJEN

REKORDY NA 18. ŘÍJEN

Na středu 18. října připadají z měření Praha-Klementinum následující historické...

Přidejte si nás na Instagramu

Přidejte si nás na Instagramu

Používáte sociální síť Instagram? Nově tam máme...

PONDĚLÍ BUDE SKVOSTNÉ

PONDĚLÍ BUDE SKVOSTNÉ

V pondělí budeme skloňovat slunečné počasí a teplotní rekordy....


SLUNEČNÉ POČASÍ VYDRŽÍ DO ČTVRTKA

SLUNEČNÉ POČASÍ VYDRŽÍ DO ČTVRTKA

V úterý bude jasno, ráno a dopoledne mlhy nebo zataženo...

REKORDY NA 17. ŘÍJEN

REKORDY NA 17. ŘÍJEN

Na úterý 17. října připadají z měření Praha-Klementinum následující...

VÍKENDOVÝCH 39 °C NA OSTROVĚ FUERTEVENTURA

VÍKENDOVÝCH 39 °C NA OSTROVĚ FUERTEVENTURA

Nejen na ostrově Tenerife se druhý říjnový víkend vepsal...