9.1.2007

9.1.2007 10:09 | Autor: redakce

Patří k zimě sníh?

Ani následující týden rozhodně nebude vypadat jako období uprostřed zimy a lyžařům v České republice radost neudělá, na sníh budou muset nadále počkat. Teploty v noci neklesající pod 3 až 4 °C, a přes den šplhající až přes 10 °C, znamenají, že srážky budou vypadávat ve formě deště. Po velmi dlouhé a na sníh bohaté zimě 2005-2006 letos sníh stále nepřichází. Zajímavé je srovnání se zimou 2004-2005, kdy v prosinci napadlo jen málo sněhu, v polovině ledna maximální teploty šplhaly také přes 10 °C, a sníh ležel jen ve výškách nad 1000 m, byl zledovatělý, nebo velmi mokrý a odtával. Následně však v únoru a na počátku března došlo k přechodu několika frontálních systémů, které přinesly vydatné sněžení i do nižších poloh. Celkové množství sněhu pak místy dosáhlo do té doby rekordních hodnot za posledních cca 40 let, které pak byly překonány následující zimou 2005-2006.

V pondělí bude oblačno, od západu během dne až zataženo a večer místy déšť, maximální teploty vystoupí na 5 až 9 °C a i v 1 000 m na horách budou kladné, okolo +2 °C. Vítr bude vát jižní až jihozápadní o rychlosti 3 až 7 m/s, v Čechách během dne ještě zesílí na 5 až 9 °C na horách s nárazy až do 20 m/s. Oblačno až zataženo s občasným deštěm bude i v úterý, minimální noční teploty budou mezi 7 až 3 °C, nejvyšší odpolední pak mezi 6 až 10 °C. Vát bude nadále jižní až jihozápadní vítr o rychlostech 4 až 8 m/s s nárazy až 15 m/s. Ve středu bude z počátku ještě oblačno s ojedinělými dešťovými srážkami, během dne až polojasno, noční teploty 7 až 3 °C, denní maxima 9 až 13 °C. Vítr nadále z jižních směrů, 2 až 6 m/s.

Ve čtvrtek dojde opět ke zvětšování oblačnosti s deštěm od severozápadu, noční minima 8 až 4 °C, odpolední teploty dosáhnou až na 7 až 11 °C, vítr se změní na jihozápadní až západní a zesílí na 6 až 10 m/s, s nárazy až 25 m/s. Od pátku bude oblačno až zataženo, s občasným deštěm a přeháňkami, na konci týdne až polojasno a místy mlhy, noční minima očekáváme mezi 8 až 3 °C, odpolední maxima od 7 do 12 °C.

Sdílejte článek: FacebookTwitter

STŘEDA TO ROZFOUKÁ

STŘEDA TO ROZFOUKÁ

Středa bude tím nejchladnějším a také největrnějším dnem z celého...

REKORDY NA 25. KVĚTNA

REKORDY NA 25. KVĚTNA

Na čtvrtek 25. května připadají z měření Praha-Klementinum následující...

TROPŮ ČAS NA HORNATÉM ZÁPADĚ SEVERNÍ AMERIKY

TROPŮ ČAS NA HORNATÉM ZÁPADĚ SEVERNÍ AMERIKY

Zatímco v zemi české vstup do tohoto týdne musel...


REKORDNĚ VYSOKÁ VLNA „U“ NOVÉHO ZÉLANDU

REKORDNĚ VYSOKÁ VLNA „U“ NOVÉHO ZÉLANDU

Jste bójka, v klidu ležíte na hladině nikdy nezamrzajícího...

V ÚTERÝ BUDE AŽ 25 °C

V ÚTERÝ BUDE AŽ 25 °C

Úterý je nejteplejší den z celého pracovního týdne – od...

VÝHLED POČASÍ NA 14 DNŮ

VÝHLED POČASÍ NA 14 DNŮ

o až zataženo, místy občasný déšť nebo přeháňky. Nejvyšší...


REKORDY NA 24. KVĚTNA

REKORDY NA 24. KVĚTNA

a připadají z měření Praha-Klementinum následující historické teplotní rekordy. Minimum...

PŘEDPŮLNOČNÍCH 29 °C V NEVADSKÉM LAS VEGAS

PŘEDPŮLNOČNÍCH 29 °C V NEVADSKÉM LAS VEGAS

V pondělí 22. 5. 2017 v 8:00 SELČ lasvegaský...

SEVEROZÁPADNÍ KANADA ZAHŘÁLA VÍCE NEŽ ČESKO

SEVEROZÁPADNÍ KANADA ZAHŘÁLA VÍCE NEŽ ČESKO

Městečko zvané Norman Wells, které se nachází na severozápadě...