Počasí u moře

18.6.2007 10:02 | Autor: redakce

primorsko.jpg
Ačkoli teploty v naší republice si v posledních dnech nezadají s vedrem, které známe v přímořských oblastech, přeci jen tomu něco chybí. Moře. Atmosféra pláže, palmové promenády, posezení v horkém písku.
Za těmito zážitky prostě Čech musí vycestovat.
Zatímco v monzunových lokalitách, kam se jezdí za sluncem v zimě jako je například Indie začíná období dešťů, nad jižní Evropou a Středomořím se začíná ustalovat tlaková výše, tolik typická pro středomořské subtropické léto. Pokud se už nemůžete dočkat radovánek v mořských vlnách, jistě se už nyní najdou místa, kde můžete přivítat prázdniny, ačkoli astronomicky máme stále ještě jaro.
Při bližším pohledu na teploty moře i vzduchu v oblíbených letoviscích můžeme doporučit pobyt například v Řecku, kde se pohybují teploty vzduchu i přes topických 30°C a teploty vody moře hlásí kolem 22°C.
Spíše zataženou oblohu si dnes příliš nevychutnají obyvatelé a turisté na Francouzské riviéře a zvětšená oblačnost se projevuje také na pobřeží Pyrenejského poloostrova, v letoviscích jako je např.Costa Brava, nicméně i přes to jsou zde teploty letní, překračující 25°C.
Baleárské ostrovy, nazývané též Karibik Středomoří, dneska svým návštěvníkům nabídnou vlídnou tvář v podobě jasné oblohy a letních teplot do 28°C, moře má lehce přes 20°C.
Komu by takovéto teploty vody ještě nestačily, musí vycestovat mimo Evropu, ale zase ne příliš daleko. Stačí Čechy velmi oblíbený Egypt, kde se v Káhiře ohřejí nejen v tropickém vzduchu, ale i v moři o teplotě až 26°C!
Naopak Kanárské ostrovy nabízí teploty spíše vhodné na výlety než opékání na pláži, protože tam dnes nevystoupí přes 23°C a tím potvrdí přízvisko ostrovů jako „věčného jara“.
Milovníky krás Skandinávie a severu Evropy jistě nepřekvapí polojasná až oblačná obloha ve Stockholmu nebo Kodani. V posledně zmiňovaném městě se dnes připravte na teploty pouze jkolem 14°C, což není ještě nic proti Petrohradu, kde dnes obyvatelé budou muset vyrazit v bundě či svetru, protože se rtuť teploměru nedostane nad 11°C.
Pokud ale zůstanete věrní naší zemi, počasí se vám v odpoledních hodinách odmění polojasnou oblohou a letními teplotami až do 28°c.

Sdílejte článek: FacebookTwitter

VÝHLED POČASÍ NA 14 DNŮ

VÝHLED POČASÍ NA 14 DNŮ

VÝHLED POČASÍ NA 14 DNŮ Ve čtvrtek bude oblačno, ojediněle slabý...

UFA PO 4 LETECH OPĚT HLÁSÍ PŮL METRU SNĚHU

UFA PO 4 LETECH OPĚT HLÁSÍ PŮL METRU SNĚHU

Plus 2 cm mokrého sněhu za 15 minut, tak nějak...

ÚTERÝ BYLO TAK JARNÍ, ŽE NAKONEC BYLO LETNÍ

ÚTERÝ BYLO TAK JARNÍ, ŽE NAKONEC BYLO LETNÍ

Úternímu dni s přídomkem 28. 3. 2017 se asi dala...


REKORDY NA 30. BŘEZNA

REKORDY NA 30. BŘEZNA

Na čtvrtek 30. března připadají z měření Praha-Klementinum následující historické...

REKORDY NA 29. BŘEZNA

REKORDY NA 29. BŘEZNA

Na středu 29. března připadají z měření Praha-Klementinum následující historické...

I OSLO MÁ SVÉ DNY ANEB „DECHBEROUCÍCH“ 20 °C

I OSLO MÁ SVÉ DNY ANEB „DECHBEROUCÍCH“ 20 °C

Na období od 21. do 27. března připadá jedna...


KAM NA VÝLET V ČESKU

KAM NA VÝLET V ČESKU

Kniha 1000 divů České republiky je publikace obsahující 1000...

AUSTRALŠTÍ PROTINOŽCI: DEBBIE I EXTRÉMNÍ VEDRA

AUSTRALŠTÍ PROTINOŽCI: DEBBIE I EXTRÉMNÍ VEDRA

V neděli 26. 3. 2017 v cca 15:30 SELČ...

SEVERNÍ MAROKO ZCHLADILO VÍCE NEŽ BRNO

SEVERNÍ MAROKO ZCHLADILO VÍCE NEŽ BRNO

Z ryze meteorologického úhlu pohledu úmorná nuda, nicméně z...